Etiket arşivi Otomatik Döner Kapı Fiyatları

Otomatik Döner Kapı

Otomatik Döner Kapı, Otomatik Döner Kapı Sistemleri, Otomatik Döner Kapı Fiyatları

Otomatik Döner Kapı, Otomatik Döner Kapı Sistemleri, Otomatik Döner Kapı Fiyatları

Otomatik Döner Kapı

İnsanların yoğun olarak giriş çıkış yaptıkları alanlarda genellikle tercih edilen otomatik döner kapı güvenli olduğu, dışarıda ki soğuk havayı içeri almadığı ve gereksiz enerji sarfiyatını engellediği için tercih ediliyor. Normal kapı sistemlerinde kapı sürekli açılıp kapandığında klima ve ısıtma sistemleri havayı tekrar uygun koşullara getirmek için devreye girerek enerji sarfiyatına neden olur. Diğer bir tercih edilme sebebi ise özellikle büyük binalarda görsel olarak şık bir görünüm yarattığı içindir.

Otomatik Döner Kapı Sistemlerimiz

Otomatik döner kapı aslında sadece bir giriş kapısı olarak düşünülmemeli katlı ve geniş binaların prestijlerinin ilk kapısıdır. Otomatik döner kapı sistemleri enerji tasarrufu ve konfor sağlarken bir yandan güçlü ve etkileyici bir görünüm yaratır. Firmamız tarafından üretimi ve montajı yapılan otomatik döner kapı kötü hava koşullarında dahi problemsiz olarak çalışır. Güvenlik açısından son derce güvenli olan bu kapılar binalara estetik bir güzellik verirken elektrik kesintisi gibi durumlarda devre dışı kalmaz. Manuel kullanıma dönüşerek işlevi devam eder.

Otomatik Döner Kapıların Manual Döner Kapılardan Farkı

Manuel döner kapılarda giriş ve çıkış alanlarında sensör sistemi olmaması otomatik döner kapılardan ayıran farktır. Otomatik döner kapı sistemde bulunan bir motor sayesinde döner ve güvenlik sistemleri ile donatıldığından enerji tasarrufu sağlaması yanında insanların geçişlerinde güvenliği sağlayan bir üründür.

Otomatik Döner Kapı Özellikleri

Firmamız tarafından üretimi yapılan otomatik döner kapı iki ya da 3 en fazla 4 kanatlı olarak imalatı yapılır. Otomatik Döner kapı imalatında dikkat edilen konulardan biriside mümkün olduğu kadar en geniş iç hacmi ile insanların bagaj gibi hacimli eşyalarını taşımaları gerekli olduğu alanlarda önemli olan bir durumdur. 4 kanatlı olarak imal ettiğimiz döner kapı modellerimizde geniş ağızlı bir açıklık sağlanırken, e kanatlı olarak imal edilen modellerimizde daha büyük bir bölgesel boşluk yaratılabiliyor.

Otomatik Döner Kapı Teknik Özellikleri

Oldukça hassas davranılarak üretilen otomatik döner kapı modellerimizde 8mm çağında temperli cam, kanat kolları paslanmaz yatay veya dikey boru kol olup, enerji tasarrufu için led ve spot ışık ile aydınlatma sağlanır. Sabit bombeli camlar ise 4+4 lamine camdan imal edilir. Kapının üst kısmı alüminyum levha ile kaplamalı olduğu gibi istenildiği zaman açılarak mekanizma bölümünde kontrol ve bakım yapılabiliyor. Döner kapılarımızda uzaktan kumandalı konum seçme ile otomatik kilitleme sistemi de vardır. Yaşlı ve özürlü kişilerin kapıdan giriş ve çıkış yapmak istediklerinde yavaşlayan otomatik özelliği mevcuttur. Otomatik kapı sistemlerimizin en önemli özelliklerinden biri de sistemde bulunan acil durum butonu sayesinde panik durumunda kapının anında durması ve kapının kanatlarının elle ittirilerek döndürülmesini sağlayan sistemin bulunmasıdır. Müşteri memnuniyetini prensip edinmiş firmamız otomatik döner kapı sistemimizde elektronik emniyet sistemleri bulunur ve bunlar 4 adet topuk, 2 adet kenar kolon sensörleridir.

Otomatik Döner Kapı Hizmetlerimiz

Otomatik döner kapı imalat ve montaj aşamasında sonra firmamız yaptığımız işin garantisini verdiği gibi iş sonrası hizmetlerimiz e mevcuttur. Müşterilerimize en iyi satış sonrası hizmeti vermek amacı ile firma bünyemizde bulunan uzman ve deneyimli servis elemanlarımız herhangi bir durumda hemen müdahale gerçekleştirirler. İSO9001 Uluslararası standartlara uygun olarak yapılan imalatımız da tüm işler kayıt altına alınır. Ayrıca yapılan işlemler ve hizmetlerin hepsi için uygun fiyat garantisi de veren firmamız avantajlı bakım paketleri de hazırlamış durumdadır. Firmamız tarafından yapılan döner kapıları uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılabilir.

Otomatik Döner Kapı Sistemleri

Otomatik Döner Kapı Sistemleri

Otomatik döner kapıların karşınıza çıktığı noktalar oldukça fazladır. Hayatı kolaylaştıran ve kalabalığın karmaşaya dönüşmesini engelleyen pratik ve akıllıca bir sistemdir.

Otomatik Döner Kapılar Ve Çeşitleri

Döner kapılar piyasaya sürülme itibari ile motor düzeneği olmadan kullanıma açılmış sonrasında otomatik sistemler devreye girmiştir. Otomatik olarak kullanılan ve en çok da alışveriş merkezlerinin, büyük iş hanlarının, otellerin kapılarında gördüğünüz bu sistem ile kişilerin kapıya sıkışma olasılığını en aza indirmiştir.

Otomatik döner kapı sistem özelliği ile kapı algılama ile kendini durur ve oluşabilecek kazaların önüne geçilmiş olur. Otomatik Döner Kapı Sistemleri 2,4 ve 3 bölmeden oluşur. Kanat özellikleri iş yerinin büyüklüğü, nasıl bir amaç için kullanılacağı ve iş yeri sahibinin istekleri doğrultusunda şekillenir. İsteğe bağlı otomatik dışı manuel olarak da kullanılabilir. Çeşitlerinin arasında entegre, özel istek üzerine tasarlanmış cam ve bölmeler, çift ya da yarım döner kapılar mevcuttur.

Otomatik Döner Kapı, Otomatik Döner Kapı Sistemleri, Otomatik Döner Kapı Fiyatları

Otomatik Döner Kapı, Otomatik Döner Kapı Sistemleri, Otomatik Döner Kapı Fiyatları

Otomatik Döner Kapı Özellikleri

Döner kapılarının kullanım amacı kargaşalığı önlemek olsa da ısı engelleme özelliği ile de iş yerlerine büyük ölçüde tasarruf sağlar. Üretilen ve bölmelerde kullanılan camlar çift cam ve ekstra yalıtım işlevi görür. Çoğu firmada yalıtım kullanılarak cam üretimi yapılır. Hızlı işleyen giriş çıkış işlemleri sırasında içerideki sıcak havanın dışarıya, dışarıdaki soğuk havanın da içeri girmesini büyük ölçüde engeller. Kullanılan malzemelerde de ayrı bir özen gerektirir. Ortama uygun olarak kaplama şekli de değiştirilebilir. Kristal otomatik döner kapılar sıklıkla kullanılanlar arasındadır.

Otomatik Ve Manuel Döner Kapı Fiyatları

Dayanıklı ve uzun süre kullanım sağlayan döner kapılar, kullanılan alana ve istenilen özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Otomatik sistemler her zaman için piyasada ön sıralarda yer alan ürünlerdir. Dolayısıyla otomatik döner kapı fiyatları manuel sisteme göre daha fazladır. Minimum 5000TL’den başlayan manuel döner kapı fiyatları, pratik ve kullanışlıdır. Daha küçük çaplı yerlerde kullanıma uygundur. Fakat daha kapsamlı havaalanı, kamu binaları, hastaneler ve büyük çaplı konutlar için otomatik sistemli döner kapılar kullanılmalıdır. Fiyat grubunda kanat sayısı önemlidir. Otomatik döner kapı fiyatları minimum 8000 TL ile 350000 TL arasında değişmektedir. Yine istenilen ekstra özellikler fiyatınıza yansıyacaktır.

Otomatik Ve Manuel Kapılarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapılarda güvenlik ön safhadadır. Bu yüzden otomatik sistemlerde 0-1 algılama komutuna açık olmalıdır. 0 komutu ile kapı kendini kitlenmeli, 1 ile de kapıyı durdurmalıdır. Hareket haline geçildiğinde de sansörler fark etmeli ve normal düzeneğe geçiş sağlamalıdır. Mutlaka içerisinde panik düğmesi yer almalıdır. Radar geçiş özelliği olanlarda insan sağlığını tetikleyici hiçbir etken madde kullanılmamalıdır. Özellikle kalp rahatsızlıkları olan kişilerde kullanılan kalp pili, elektro sistemli aletlere tepki vermeyecek şekilde düzenlenmelidir. Her hangi bir panik durumunda düğmeye basılması ile kanatların kendini kapatabilme özelliği olmalıdır. Engelli kişilerin geçiş yapabilmesi için hız ayarının düşürülebilmesi, dilediğiniz gibi estetik yapıya çevrilebilir olunmasına dikkat edilmelidir. Piyasada oldukça dayanıklı ve uzun süre kullanım sağlayan, müşterilerinin detaylarını önemseyen döner kapı üretimi sağlayan firmalar yer almaktadır.

Döner Kapı Dış Yüzey Özellikleri

Her türlü hava şartlarına elverişlidir. Her türlü mimari yapıya uyum sağlayacak şekilde üretimleri yapılır. Fakat genellikle kalabalık ortamların oluştuğu noktalarda kullanılan döner kapılar alüminyum, paslanmaz çelik ve bronz özellikle malzemelerden üretimi gerçekleşmektedir. Sürekli değişimi yapılan bir ürün olmamasından dolayı dört mevsim hava koşullarına uygun olarak yapılır. Cam kalınlıkları yanak ve kanat camlar ayrı olmak üzere 8mm ve 6mm arasında değişmektedir. Dilediğiniz renkte dış yüzeyi boyama şansına sahipsiniz. Yükseklik esnek olmakla birlikte 2100 mm’den 2500 mm’ye kadar ayarlanabilmektedir.

Otomatik Döner kapılar giriş-çıkış yoğunluğunun yüksek olduğu binalarda insan trafiğini rahatlatmak için en çok tercih edilen kapı sistemlerinden biridir.

Otomatik dönen kapılar çok fonksiyonel ve bina estetiğine uygun olarak üretilebilen kapılardır.
Otomatik döner kapılar el sıkışma pnömatiği sayesinde her hangi bir sıkışma durumunda kapı otomatik olarak durur.
Döner kapı sunduğu ısı,ses, toz, kir ,enerji tasarrufu ve  dış etkenlere karşı sağlamış olduğu yüksek izolasyon kapasitesi ile birlikte şık görünümü birleştirerek binanıza  teknik ve mimari açıdan bütünlük sağlar. Bütün döner kapılarda yan duvar metal kaplama,sabit kanat lamine cam,eloksal prinç kaplama,ahşap yada istenilen RAL rengine boyanabilme gibi opsiyonlara sahiptir. Radarlı döner kapıların manuel döner kapılardan farkı; giriş ve çıkışlarda bulunan radarların motora sinyal göndermesiyle harekete başlayan ve akıllı güvenlik sistemleriyle donatılmış kapılardır.

Radar sensörlü çalışan Döner kapılar Otel,Alış-Veriş merkezleri,İş merkezleri ve Hastane gibi giriş- çıkış insan trafiğinin yüksek olduğu  yerler için ideal kapı sistemleridir.

Radarlı Döner Kapılar;

 • Otomatik dönen kapılar 2000-3600 mm çaplar arasında imalat olanağı
 • İsteğe uygun dönen kapılarda 3 ve 4 kanat imalat seçenekleri
 • Elektronik dönen kapılarda Mikro işlemcili  kontrol sistemi
 • 4+4  –  5+5 Lamine cam özelliği
 • Pnomatik emniyet sensörlü
 • Otomatik Radar kontrollü
 • Sensörlü dönen kapılarda Engelli ve yaşlı geçiş sistemleri
 • Radarlı döner kapılarda Acil durdurma
 • Aluminyum dönen kapılarda İstenile ral renklerine boyanabilme
 • Aluminyum döner kapılarda Tüm eloksal renklerine boyanabilme
 • Aluminyum  kapılarda Halojen aydınlatma

Dönen kapılar da 5 yıl yedek parça garantisi ve 2 yıl İmalat hatalarına karşı firma garantisi altındadır.

OTOMATİK DÖNER KAPI

Giriş-çıkış yoğunluğunun yüksek olduğu binalarda insan trafiğini rahatlatmak için en çok tercih edilen kapı sistemlerinden biridir. Aynı zamanda, binaların mimarı cephelerini estetik olarak tamamlayan, çekici girişlere ihtiyaç duyulduğunda isteklere kusursuz çözümler sunar.

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Elektrik kesilmelerinde manüel kullanım olanağı 30 mm derinlik x 90 mm yükseklikte özel alüminyum profillerden, özel üretim, estetik ve zarif görünüm. 2000 mm – 4800 mm çaplar arasında her ölçüde imalat olanağı, 3 veya 4 kanat imalat seçenekleri, 8 bit microişlemci. Yerden 4 cm yükseklikte alt tabiiye arasında bulunan yatay taşıyıcı özelliği ile sistem yerden 4 cm yükseklikte çalıştığı için zamanla etkili olan toz, kir ve sudan etkilenmez.

Su geçirmez tavan, taşıyıcı profillerin et kalınlıkları 2mm.kanat profillerinin et kalınlıkları 1.5mm.isteğe bağlı olarak artırılabilen üst kanopi yüksekliği. Kapı kanatlarının her konumda kapalı durumda bulunması. Sabit kanat camları (Yan Sabitler) 6 mm veya 4 + 4 lamine bombeli, kanat camları 4 + 4 veya 5 + 5 laminedir.

 

EMNİYET VE GÜVENLİK

Elektirk kesilmelerinde manüel kullanım YAŞLI ve ÖZÜRLÜ butonu ile yavaş hareket sistemi. Sıkışma bildirimli

 

OPSİYONEL İSTEKLER 

Koruma sistemi TEK yönden açılma (Giriş Yasağı)konumu.

Gece kilitleme, sürme kapısı otomatik ve manüel olarak içten veya dıştan montaj.

Kapı kolları paslanmaz çelik veya istenilen şekilde imalat edilir. Kapı içi aydınlatma.

Kumanda, buton, şifre ve her türlü giriş kontrol sistemleri ile çalışabilme imkanı.

DIŞ YÜZEY

Tüm ral renkleri.

Tüm eloksal renkleri.

Alüminyum bronz, paslanmaz çelik görünümlü eloksal renkler.

Farklı opsiyonel kol seçenekleri.